2020’de Daha Kaliteli Bir Yaşam İçin 10 Öneri

Özgürlük

2020’ye yeni adım attığımız şu günler aslında bu senenin en değerli günleri.1 yıl kendimizi değiştirmek ve geliştirmek için gayet yeterli bir süre ve daha kaliteli bir yaşam sürmemek için herhangi bir nedenimiz yok. MekanTakvimi olarak biz de 2020 yılına kalite katmak için uğraş vermekteyiz. Yeni yılının kaliteli geçmesi ve yeni yılda hayatına değer katman için 10 öneri derledik.

1)Kendini Yeniden Yarat

Düşük yağ oranı, deri ceket ve chelsea botlar, daha derin bir ses tonu. Stilin, tarzın, vücut tipin… Kendini yeniden yaratman için onlarca yol sayabiliriz.Önemli olan bu yollardan kendine en uygun olanı seçmen ve değişimi minimal de olsa başlatma. İnan bana 2020 de özgüveniniz ve özsaygınız oldukça artmış olacak.

2)Kaçmaya Başla

Bu çağda dünyanın neresinde olursan ol eğer bir metropolde yaşıyorsan bir yarış pistinin ve karmaşanın içindesindir. Kaos ve kaotik ortam hepimizin sürekli olarak maruz kaldığı olumsuz dış etkenler.Bu etkenlerin etkisinde kalmamak için şimdi sokağa çık ve kaçış noktaları aramaya başla. Gerçekten kaliteli kahveler yapan bir kafe ya da oldukça orijinal ürünler satan bir butik gibi. Bu iç huzuruna ulaşmada sizin için önemli yol olacak.

3)Müziği Ayrılmaz Bir Parçan Haline Getir

Kaos ve kaotik ortam sizin ruh halinizi etkileyen, size sürekli olumsuz bir baskı yapan negatif iki dış etken. Ruh haliniz bu dış etkenlerin kontrolüne bırakılmayacak değerli ve negatif olmak MekanTakvimi olarak bizim de çok karşı olduğumuz bir durum. Kendi ruh halini kontrol etmek için yeni şarkılar keşfet. Spotify’ı aç ve yeni bir restorana girmiş gurme gibi hiç dinlemediğiniz türleri dinlemeye başla. Müzik ruhuna iyi gelecek.

4)Hobi Edin

Hayatınıza değer katman bizim için önemli bir unsur. Kendini zaman ayırman bu hususta çok önemli. Eğer kendine ayırdığın zamanlar bütününü kaliteli kılmayı başarırsan hayatınıza değer katmış olursun. Bunu yapmanın en etkili yollarından biri de yeni hobiler edinmek. Gitar, doğa sporları ya da yemek yapmak. Seçebileceğiniz bir sürü seçenek var. Vakit kaybetmeden kendine en uygun hobiyi seç ve öğrenmeye, hayatına değer katmaya başlayın

5)Seyahat Et

Modern çağ dünyamızı birkaç kilometreyle sınırladı ve hepimiz sessizce buna boyun eğmek zorunda kaldık. Bize çizilen alanda kapalı kalmak zorunda değiliz ve aslında bu sınırları aşmamız da o kadar zor değil. Şimdi sana çizilen alanın dışına çık ve seyahat etmeye başla. Yeni yerler keşfetmeniz,yeni kültürler tanımanız sizin için çok kritik. Çünkü ancak böyle kendi sınırlarını kendin çizebilirsin. Bu aslında ulaşmaya çalıştığın özgürlük ve güce giden en önemli yollardan biri. Dünyanın ne kadar büyük olduğunu keşfetmeye başla.Unutma ayak bastığın her yer senin olacak.

6) Yeni İnsanlarla Tanış

Dünyaya geniş açıdan bakmanın iki yolu var: İlki bir uzay gemisiyle uzaya çıkıp yukarıdan bakmak , ikincisi dünyaya senden farklı açılardan bakan insanlarla tanışmak. Bize ikincisi daha kolay gibi geldi. Bu yüzden dışarı çık

7)Anı biriktir

Arkadaşlarınla ailenle kısacası sevdiğin insanlarla anılar biriktir. Konserler, Workshoplar, Müzeler anı biriktirmek için ideal alanlar. MekanTakvimi’ni takip et ve sevdiğin şarkıcının nerde ne zaman konseri olduğunu öğren. Unutma biriktirdiğin kumbaranın anıların hiç bir zaman değeri azalmayacak. Etkinliklerimizi buraya tıklayarak kontrol et. Belki de beklediğin konser burdadır, bilemezsin.

9)Dışarı Çık

Bu yazıyı oku etkinliklerimize ve birini seç. Sonra konfor alanını terk et. Çünkü konfor alanını terk ettiğin ölçüde yaşadığını hissedersin. Hayat evde kalıp bilgisayar oyunları ve tv izlemek için çok kısa.

10) MekanTakvimi’ni Takip Et

MekanTakvimi olarak biz 2020 boyunca İstanbul içinde eğlenceyi kaçırmaman için çalışıyor olacağız. Kafanı dağıtmak istediğinde ya da o en sevdiğin şarkıcının konserine gidip yüksek sesle şarkı söylemek istediğinde uğraman gereken adres biziz. Bu yüzden bizi twitter ve facebook hesaplarımızdan takip et ve ana sayfamızdan mail üyemiz ol. Konserlerden partilerden seminerlerden ilk sen haberdar ol.


MekanTakvimi olarak yeni yılının kaliteli ve huzurlu geçmesi için
uğraşıyoruz. 2020 yılında daha mutlu olman ve sosyalleşmen için etkinlikler paylaşıyoruz. Sen de 2020’de bizi takipte kal ve bu etkinlikleri kaçırma.

Mutlu Seneler…

Yazıyı Paylaşmak İster misin?